Novinky

Novinky pro rok 2002


Přidány první fotky ze závodu - bude průběžně aktualizováno. Čti dále...Jubilejní 10. ročník MCVV máme za sebou.
Závod provázelo rekordně teplé počasí (+9°C), diky kterému byly nekteré části tratě značně rozměklé, a to jako by vyhovovalo traťovým rekordmanům Martě Vlčovské a Petru Losmanovi, kteří letošnímu závodu dominovali. V hlavní kategorii žen se pardubické Martě Vlčovské podařilo dokonce o dalších 14 sekund zlepšit vlastní traťový rekord a o více než minutu porazit zbytek startovního pole. Boj o druhé místo již byl naopak velmi těsný. Hned čtyři běžkyně dělilo pouhých 6 sekund. Z tohoto souboje vyšla vítězně dorostenka Michaela Przyczková z Třince, za kterou se na třetím místě umístila pardubická Martina Dočkalová a o čtvrtou příčku se podělily poprvé na MCVV startující Táňa Metelková z Týniště nad Orlicí a věkem ještě žákyně Lea Johanidesová z České Třebové.
V mužské kategorii svedli o vítězství velmi vyrovnaný boj nováček na trati MCVV Roman Skalský z Mariánských Lázní s trojnásobným vítězem MCVV a traťovým rekordmanem Petrem Losmanem z Hradce Králové. Na druhém kopci (zhruba ve třetině trati) beželi na sekundu stejně, na metě třetího kilometru před posledním stoupáním vedl Losman o 3 sekundy a tento svůj náskok do cíle ještě o dalších 10 sekund zvýšil a doběhl si tak po loňském nezdaru pro čtvrté vítězství v MCVV. Třetí skončil se ztrátou téměř půl minuty na vítěze výborně běžící Pavel Dobšíček z Jablonného a o další 2 sekundy zpět byl čtvrtý pardubický Vladimír Vašek. Nedařilo se jednomu z velkých favoritů Bulharu Ivanu Čotovovi, který s více než minutovou ztrátou na Losmana obsadil společně s brněnským Liborem Zřídkaveselým páté místo.
Nový traťový rekord padl díky pardubické Ivě Knapové v kategorii veteránek a zasloužil se o něj i Jinřich Bielčik z Lichkova v kategorii veteránů nad 60 let. Čti dále...Termín předběžných přihlášek už skončil, startovní listiny jsou zveřejněny a co zajímavého z přihlášek můžeme vyčíst? Koho hledat mezi favority na startu 10. ročníku mezinárodní Malé ceny Velké verandy?

  • V žákyních máme přihlášenou bronzovou z loňského ročníku B.Sůvovou.
  • V dorostenkách bude loňské vítězství obhajovat pardubická P.Fukátková. Spolu s ní budou na startu i J.Juračková, V.Krčálová (loni 3. a 4.) a uvidíme jak si poprvé na startu MCVV povede trio reprezentatek Brožková, Hrušková, Kovářová.
  • Ve veteránkách bude letos rekordní konkurence. Zatím je přihlášeno 10 žen a mezi nimi jak traťová rekordmanka E.Novotná, tak loňská vítězka J.Běhounová.
  • V žácích bude na startu mj. loni 4., "domácí" J.Zavřel.
  • V dorostencích svede boj obhájce bronzu z loňska V.Komanec se svými reprezentačními kolegy. Pozadu určitě nebude chtít zůstat choceňský J.Tauchman.
  • V nejmladších veteránech je hlavním favoritem loňský vítěz L.Filip.
  • Ve veteránech nad 50 let bude s legendou MCVV, domácím favoritem, J.Švadlenou bojovat o prvenství hned několik kvalitních běžců (M.Červ,J.Knap,J.Vondrouš).
  • V kategorii žen bude hlavní favoritce a traťové rekordmance M.Vlčovské při svém prvním startu na MCVV konkurovat T.Metelková a určitě také reprezentantky Dočkalová s Przyczkovou.
  • V hlavní kategorii mužů po loňské překvapivé porážce P.Losmana hned trojicí nováčků, je těžké tipovat na hlavního favorita. Snad se pouze zmíníme, že kromě traťového rekordmana a trojnásobného vítěze MCVV P.Losmana, budou mj. na startu i další medailisté z posledních ročníků P.Dobšíček a L.Zřídkaveselý či výborní členové ISCAREX týmu J.Myška, M.Vacek a V.Heger. No a jak se s tratí, jako nováček, popere vítěz posledních tří ročníků Velké kunratické R.Skalský se můžete všichni přesvědčit už v neděli!
Tolik přehled z předběžných přihlášek. Uvidíme v neděli jaká se ve skutečnosti sejde na startu konkurence. Zda dorazí loňský vítěz J.Erber či někdo další. Všechny Vás zveme v neděli na Velkou Verandu. Přijďte si zasportovat nebo se alespoň podívat na kvalitní sportovní akci. Čti dále...Přihlášek se sešel neuvěřitelný počet 178 (a stále chodí další), a proto se musíme omluvit za zpoždění. Startovní časy přihlášených závodníků zde hledejte nejpozději ve 14:00. Čti dále...


Zítra po 12. hodině byste zde měli najít startovní časy přihlášených závodníků. Čti dále...


Start 10. ročníku MCVV se rychle blíží a dnešním dnem končí příjem přihlášek za nižší startovné. Celkem je již přihlášeno přes 150 závodníků, mezi kterými nechybí jak držitelé absolutních traťových rekordů (Marta Vlčovská a Petr Losman), tak i některá další neméně zajímavá jména, která slibují kvalitní závod. Čti dále...


První novinkou letošního jubilejního ročníku je zavedení nové veteránské kategorie mužů nad 60 let. Čti dále...

Předchozí1 - 10 (celkem 13)Další
Hlavní partneři
Akci podporují
Partneři