2. 12. 2002 8:00

Jubilejní 10. ročník MCVV máme za sebou.
Závod provázelo rekordně teplé počasí (+9°C), diky kterému byly nekteré části tratě značně rozměklé, a to jako by vyhovovalo traťovým rekordmanům Martě Vlčovské a Petru Losmanovi, kteří letošnímu závodu dominovali. V hlavní kategorii žen se pardubické Martě Vlčovské podařilo dokonce o dalších 14 sekund zlepšit vlastní traťový rekord a o více než minutu porazit zbytek startovního pole. Boj o druhé místo již byl naopak velmi těsný. Hned čtyři běžkyně dělilo pouhých 6 sekund. Z tohoto souboje vyšla vítězně dorostenka Michaela Przyczková z Třince, za kterou se na třetím místě umístila pardubická Martina Dočkalová a o čtvrtou příčku se podělily poprvé na MCVV startující Táňa Metelková z Týniště nad Orlicí a věkem ještě žákyně Lea Johanidesová z České Třebové.
V mužské kategorii svedli o vítězství velmi vyrovnaný boj nováček na trati MCVV Roman Skalský z Mariánských Lázní s trojnásobným vítězem MCVV a traťovým rekordmanem Petrem Losmanem z Hradce Králové. Na druhém kopci (zhruba ve třetině trati) beželi na sekundu stejně, na metě třetího kilometru před posledním stoupáním vedl Losman o 3 sekundy a tento svůj náskok do cíle ještě o dalších 10 sekund zvýšil a doběhl si tak po loňském nezdaru pro čtvrté vítězství v MCVV. Třetí skončil se ztrátou téměř půl minuty na vítěze výborně běžící Pavel Dobšíček z Jablonného a o další 2 sekundy zpět byl čtvrtý pardubický Vladimír Vašek. Nedařilo se jednomu z velkých favoritů Bulharu Ivanu Čotovovi, který s více než minutovou ztrátou na Losmana obsadil společně s brněnským Liborem Zřídkaveselým páté místo.
Nový traťový rekord padl díky pardubické Ivě Knapové v kategorii veteránek a zasloužil se o něj i Jinřich Bielčik z Lichkova v kategorii veteránů nad 60 let.

Hlavní partneři


Partneři


Akci podporují