Rozhovor s Matějem Řemínkem
27. 11. 2019 16:00
Přinášíme Vám rozhovor s jedním ze členů klubu veteránů MCVV (závodníci, kteří se zúčastnili nadpoloviční většiny všech ročníků závodu), závodníkem AC Choceň Matějem Řemínkem. Matěj od roku 1999 nevynechal ani jediný ročník závodu a v tabulce veteránů MCVV je aktuálně jeden z nejvýše postavených závodníků, kteří nejsou členem pořádajícího K.O.B. Choceň.

Jakou máš letos formu a ambice na MCVV? Dáváš si před startem časové cíle dle aktuální formy?
Letos to bude velmi špatné, už půl roku víceméně neběhám, takže se budu jen snažit nějak se dostat do cíle. Časové cíle jsem si dříve dával - vždycky na osobní rekord. Poslední roky už to byly cíle pod dvacet minut, což se bohužel ne vždycky podařilo.

Svůj osobák na MCVV určitě z hlavy víš, věděl bys ale, kolik máš účastí? A jaký je tvůj průměrný čas?
Osobák z hlavy netuším, je to již tak dávno, ale začínalo to sedmnáctkou, jestli se nepletu (pozn. redakce: 17:16). Tipuji letos 22. účast (pozn. redakce: správně), průměrný čas odhaduji 21 minut (pozn. redakce 21:30).

Jsi z Chocně. Trénuješ na trati MCVV? Jak často?
Za celý tréninkový život jsem celou trať mimo závod běžel tak třikrát, z toho dvakrát jsem někomu ukazoval, kudy trať vede. Přišlo mi nefér na trati trénovat.

Je pro tebe MCVV v rámci sezóny vrcholem? Připravuješ se na ni cíleně?
Vrcholem bych ji nenazval, ale určitě jediným pevným bodem celého roku. I když celý rok nezávodím, tak sem jít musím. Ale cíleně jsem se na ni nikdy nepřipravoval, trať je tak vzdálená tomu, co jsem vždycky běhal, že to ani nebylo možné.

Jaký trénink je podle tebe ideální pro zlepšení výkonnosti na MCVV?
Odkoukal jsem od soupeřů, že mi nejvíce utíkají z kopců dolů, takže si myslím, že potrénovat techniku seběhu takto prudkých kopců přinese člověku nejvíce vteřinek. Jestli ty nejprudší kopce nahoru člověk půjde pěšky, nebo je poběží, to už tolik nerozhodne.

Jaká je tvoje oblíbená pasáž na trati? Kde se cítíš nejsilnější?
Nejlepší vždycky byla Formanka (pozn. redakce: rovinatý úsek s asfaltem po 3. kopci), tam člověk konečně trochu chytil dech.

Kterou část trati naopak nemáš rád?
Nejhoršími místy pro mě vždycky byly seběhy, speciálně třetí, ten se mi nepodařil snad nikdy.

Dřív jsme vídali (i tvou zásluhou) AC Choceň v popředí výsledkových listin. Proč už to tak není? Proč se choceňští atleti neúčastní ve větším počtu?
AC Choceň bývala, a řekl bych, že stále je, skupina dráhových běžců s občasnými odskoky na silnici či na krosy. Přeci jenom Veranda je od tartanu tak vzdálená, jak je to jenom možné. Takže to prostě není trať pro nás :-)

Děkujeme za rozhovor, přejeme hodně štěstí při 22. účasti.

Hlavní partneři
Akci podporují
Partneři